Strona główna O Firmie Produkty z PCV Produkty z ALU Referencje Certyfikaty Kontakt

      

  Okna PCV > >

  Drzwi PCV > >

  Fasady PCV > >

Ogrody PCV > >

  Rolety PCV > >

2006.10.19
Uruchomienie nowej strony internetowej.


Ogrody z PCV

Ogród zimowy jest to rodzaj zabudowy wspartej na oknach z profili PCV lub aluminium, pokrytej lekkim dachem z płyty poliwęglanowej, szkła lub płyty piankowej. Taki ogród zimowy może stanowić rodzaj altanki, werandy lub może być dodatkowym pokojem dobudowanym do domu.
Ogrody wykonywane przez naszą firmę powstają w oparciu o technologię i materiały wiodącego w Europie producenta systemów dachowych do ogrodów zimowych angielskiej firmy "ULTRAFRAME". Całość konstrukcji dopełniają produkowane przez naszą firmę okna z PCV lub aluminium.
Ze względu na rodzaj dachu, ogrody możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje:
  • wiktoriańskie
  • gregoriańskie
  • dachy jednospadowe
Klasyczny ogród wiktoriański jest połączeniem artystycznego stylu technologii produkcji oraz materiałów z tradycyjnym, eleganckim, stylizowanym na XIX-wieczne wzornictwo. Skutkiem takiego połączenia jest produkcja mocnych, sztywnych o lekkiej wadze dachów. Staranny wiktoriański styl i wygląd dachu otrzymywany jest poprzez dbałość o czyste, wyraźne linie, wiktoriańskie elementy dekoracyjne oraz brak widocznych połączeń. Uniwersalność dostosowania systemów ogrodów zimowych dopuszcza szereg zróżnicowanych w stylu ramion ogrodu jak również wzorów, które mogą być użyte w różnych wariantach.

Ad. 1.
Na tym rysunku prezentowany jest dach do zabudowy. Jest to ekonomiczny, ćwiartkowy wzór, stworzony by wyprodukować czysty, przejrzysty w formie symetryczny dach idealnie nadający się na zabudowę narożnych rozwiązań. Dach ma formę symetrycznego wachlarza.

Ad.2.
Trójścienny dach wiktoriański - klasyczny w stylu, cieszący się rosnącą popularnością.

Ad. 3.
Gregoriański dach dwu-narożny - charakteryzuje się prostszym wyglądem z mocnymi, pełnymi liniami. Ten typ dach pozwala optymalnie wykorzystać daną przestrzeń.

Ad. 4.
Ten typ dach jest połączeniem elementów dachu gregoriańskiego i dach wiktoriańskiego, by osiągnąć pożądany wzór.

Ad.5.
Unikatowy, niepowtarzalny w stylu. Idealny w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią.

Ad. 6.
Zaprezentowany dach w kształcie litery "P" z narożnym zakończeniem jest jedną z wielu odmian starannie opracowanych, dobranych dachów o tym kształcie. W tym rozwiązaniu ogród zimowy jest niemalże wolnostojący. Co sprawia wrażenie budynku całkowicie niezależnego od budynku domu.

Ad. 7.
W tym typie dachu może zostać maksymalnie wykorzystana przestrzeń przez frontowe naroże w stylu gregoriańskim.

Ad. 8.
Dachy w kształcie litery "T" posiadają dwa wykończenia dachu w stylu gregoriańskim, co tworzy atrakcyjny, przestrzenny, symetryczny wzór.

Ad.9.
Jest to dach ogrodu zimowego przypominający kształtem starodawny lampion, co we właściwym otoczeniu może tworzyć oszałamiający ogród. Dach ten jest przykładem możliwości elastycznego dopasowania wiktoriańskiego stylu na potrzebę wyprodukowania wielce atrakcyjnego wzornictwa dachu przy opłacalnych, ekonomicznych kosztach.

Ad. 10.
Ten typ dachu jest połączeniem standardowego trójściankowego dachu wiktoriańskiego z gregoriańskim. Jest on szczególnie przydatny, gdy mamy do czynienia z ograniczeniem szerokości.

Ad. 11.
Jest to specjalny rodzaj dachu ogrodów zimowych, który ilustruje całkowitą elastyczność, umiejętność dopasowania rozwiązań technicznych do najbardziej wymyślnych życzeń klienta i danych technicznych budynku.. -->