Strona główna O Firmie Produkty z PCV Produkty z ALU Referencje Certyfikaty Kontakt

      

Okna PCV > >

  Drzwi PCV > >

  Fasady PCV > >

  Ogrody PCV > >

  Rolety PCV > >

2006.10.19
Uruchomienie nowej strony internetowej.


Okna PCV Systemu VEKA®

Stylowe okna nadają domom charakter i kształtują atmosferę wnętrz. Nowoczesne tworzywa i technologie pozwalają na uzyskanie doskonałej izolacji dźwiękowej i cieplnej, trwałej sprawności, zapewniają łatwą konserwację i komfort obsługi.
Właściwości ekonomiczne i energooszczędne przyczyniają się do obniżenia kosztów ogrzewania, lecz również do zmniejszenia zanieczyszczenia powierza i do zachowania warstwy ozonowej.
Nowa generacja okien wykorzystywanych przez Kamont do zabudowy tarasowej pozostaje funkcjonalna i zachowuje ładny wygląd bez konieczności kosztownej konserwacji. Pamiętajmy, że niewłaściwa decyzja przy zakupie okien może oznaczać niewygody na bardzo długi okres.

Ukształtowanie okien
Proporcje
Softline, Topline
Szprosy
Izolacja cieplna
Hałas
Rolety

Ukszatłtowanie okien oraz ich rozmieszczenie w elewacji domu.

styl okien
styl okien


Poprzez odpowiednie rozmieszczenie czy też ukształtowanie szprosów wewnętrznych okna mogą zostać dostosowane w sposób harmonijny do fasady domu.
O ile w przypadku renowacji, zwłaszcza stylowych budynków, chodzi o rekonstrukcję historycznego wyglądu, to przy budowie nowych domów będziemy mieć do czynienia z indywidualnymi, często futurystycznymi życzeniami dotyczącymi wyglądu okien.
Rysunki techniczne okien i elewacji w odpowiedniej skali pozwalają uniknąć ryzyka złego wyboru.

sytle okien
style okien


Prawidłowe proporcje ułatwiają użytkowanie.

Dobre proporcje stanowią podstawę sprawnego działania okna. Należałoby unikać okien o szerokich skrzydłach i małej wysokości. Duży ciężar szyb w pozycji otwartej ma negatywny wpływ na ramę i okucia.
Ponadwymiarowe formaty skrzydeł w małych pomieszczeniach często przeszkadzają i nie zapewniają dobrego widoku na zewnątrz. Idealną formę stanowią natomiast prostokątne formaty pionowe.

Okna dwuskrzydłowe produkować można ze słupkiem środkowym, zwanym także słupkiem oporowym, lub też bez niego. Przy szerokich oknach (od szerokości 150cm), ze względu na konieczność zapewnienia stabilności, słupek oporowy musi być przewidziany.
Przy węższych oknach ich zaletą może być smukła konstrukcja bezsłupkowa. W przypadku małych okien ramy powinny być jak najwęższe.
Rysunki zamieszczone na stronie mają na celu przedstawienie Państwu różnorodnych konfiguracji okien.

Słupek oporowy Konstrukcja mankietowa
Słupek oporowy przy szerokich oknach. Konstrukcja mankietowa.

Szerokie skrzydło Prawidłowe rozwiązanie
Skrzydło zbyt szerokie ! Trafne rozwiązanie jako element dwuskrzydłowy.

Niebezpieczne Prawidłowe rozwiązanie
Prześwit górny powinien być otwieralny.
Niebezpieczne przy czyszczeniu

Duże skrzydło Kilkukrotny podział
Sensowniejszy jest kilkukrotny podział.
Skrzydło za duże


SOFTLINE

VEKA zdecydowała się na nowoczesny materiał, jakim jest PCV, stając się tym samym wiodącym producentem systemów okiennych z tworzywa sztucznego.
System SOFTLINE opracowany przez VEKA przy wykorzystaniu długoletnich doświadczeń i wiedzy okazał się pierwowzorem tego rodzaju produktu w branży producentów okien. Jednakże VEKA nie spoczywa na laurach. Wprowadzając innowacje ustala trendy na przyszłość. Najlepszym tego przykładem jest system TOPLINE.

softline Piękne w formie ramy SOFTLINE mają zaokrąglone krawędzie i pasują harmonijnie do każdego stylu archite tonicznego. Ich powierzchnie są idealnie gładkie, a tym samym łatwe w pielęgnacji.
System wielokomorowy VEKA zapewnia optymalną ochronę przed stratami ciepła i uciążliwym hałasem. Pozwala ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Ścianki i mostki są superstabilne. Profile nie wypaczają się.
Odpowiednie do systemu metalowe wzmocnienia zapewniają idealną statykę i poprawiają bezpieczeństwo użytkowania.
Okucia są przyśrubowane przez dwie ścianki.
Specjalne, podwójne uszczelki dają optymalną ochronę przed przeciągami.
Specjalne rynienki odprowadzają nadmiar wody z opadów.
Zastosowano wysokiej jakości, markowe szkło izolacyjne. W przypadku konieczności dodatkowej ochrony przed stratami ciepła i hałasem wstawić można szyby specjalne.

TOPLINE

Wyraziste wzornictwo: zdecydowane kształty, równe i gładkie powierzchnie, łatwe w pielęgnacji.
Ramy 70mm szerokości i prawdziwe wielokomorowy system z rozlicznymi wzmocnieniami wewnętrznymi zapewniają lepszą statykę, wyższe wartości izolacyjne, zmniejszenie wydatków na ogrzewanie i lepszą ochronę przed dochodzącym z zewnątrz hałasem.
Jednorodne, eleganckie, szare uszczelk w ramach i skrzydłach.
Specjalnie uformowane stalowe wzmocnienia mają korzystny wpływ na stabilność i właściwości statyczne konstrukcji.
Sprawdzona jakość uszczelek APTK zapobiega niezdrowym przeciągom i drogim stratom ciepłaa.

Możliwości wykorzystania kształtu, koloru i szprosów.

Specjalna technologia firmy VEKA daje różnorodne możliwości wytwarzania kolorowych ram. W zależności od stylu budowlanego, wyposażenia, gustu wybierać można między rustykalnymi strukturami drewna lub ciekawymi odcieniami, np. zieleni lub szarości. Istnieje również możliwość dwubarwnego wykończenia, z białą powierzchnią wewnętrzną. Wszystkie powierzchnie pod względem struktury i koloru są równomierne.
Można je z łatwością konserwować, odpowiadają one wszelkim wymaganiom higienicznym, są trwale odporne na ekstremalne wpływy czynników atmosferycznych.
okno bez szprosów okno ze szprosami
Konstrukcje wykuszowe bywają coraz częściej
stosowane w nowym budownictwie.
W zależności od stylu budowy, można
zastosować okna bez szprosów lub ze szprosami.
Okno wykuszowe tworzy ciekawy akcent
 wnętrzaoraz elewacji. Jego zastosowanie pozwoliło w tym przypadku na ciekawe rozwiązanie narożnika.

Różnorodne kształty szprosów nadają fasadom elegancję i styl. Nabywca o wysokich wymaganiach estetycznych wybierze szprosy naklejane, a nie wpuszczane, o konstrukcji pozwalającej na łatwą konserwację.

rodzaje szprosów


Nowoczesne systemy pozwalają na lepszą izolację cieplną.

Ciepło Straty energii wynikające z nieszczelności okien i drzwi można już dziś eliminować. Nowoczesne systemy okienne poprzez lepszą izolację cieplną wychodzą naprzeciw idei oszczędzania energii. Skuteczną całość tworzą: szkło izolacyjne, systemy uszczelek i wielokomorowe ramy.

Wartości izolacji cieplnej nowoczesnych szkieł izolacyjnych
Typ szkła
Grubość
w mm
struktury
Przestrzeń
między szy-
bami w mm
Wypełniacz
przestrzeni
między szyb.
Łączna
grubość
w mm
Wartość K
W/m2*K
Szkło izolacyjne podwójne
4+4
1x12
powietrze
20
3,0
Szkło izolacyjne podwójne
4+4
1x12
gaz
20
2,7
Szkło izolacyjne potrójne
4+4+4
2x10
powietrze
32
2,2
Szkło izolacyjne potrójne
8+4+4
2x8
gaz
32
1,7
Szkło specjalne podwójne
powleczone metalem szlachetnym
4+4
1x20
gaz
28
1,3

Stosując okienne systemy wielokomorowe VEKA z szybami termoizolacyjnymi możecie Państwo znacznie zredukować wydatki na energię. Istnieją specjalne rodzaje szklenia dla różnych stref klimatycznych spełniające swą funkcję nawet w ekstremalnych warunkach.
Ograniczenie nakładów na ogrzewanie powoduje w rezultacie zmniejszenie zanieczyszczenia powierza i przyczynia się do zachowania warstwy ozonowej.
Przy zakupie okien powinniście Państwo wziąć pod uwagę także powyższe argumenty i zdecydować się na okna wysokiej jakości, opatrzone znakiem firmowym.
Dobre parametry izolacyjne eliminują, także zimą „pocenie się” wewnętrznych powierzchni okien. Oczywiście przy założeniu, że w pomieszczeniu panuje normalna temperatura i jest ono w wystarczającym stopniu wentylowane.

Ograniczenia hałasu.

Wraz z rozwijającymi się: motoryzacją i komunikacją lotniczą, z roku na rok rośnie zagrożenie hałasem. Lekarze alarmują, że nadmiar hałasu powodować może groźne schorzenia. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie skutecznej ochrony przed hałasem.
Rysunki i tabele zawierają szczegółowe informacje dotyczące wymaganych wartości tłumienia hałasu i zastosowania odpowiednich typów szkła oraz konstrukcji okiennych.

POZIOM HAŁASU
NATĘŻENIE RUCHU      ODLEGŁOŚĆ OD DOMU
WYMAGANA
IZOLACJA
DŹWIĘKOWA
SYSTEM OKIENNY
VEKA ORAZ
OSZKLENIE
0=50dB
dB
25dB
SF oraz MD
oszklenie izolacyjne
2 x 4 mm
+ 12mm LZR
I=51-55dB
dB
30dB
SF oraz ID
oszklenie izolacyjne
2 x 4 mm
+12 mm LZR
II=56-60dB
dB
35dB
SF oraz MD
oszklenie izolacyjne,
8 - 4 mm
+12 mm LZR
III=61-65dB
dB
40dB
wielowarstwowe
szkło normalne
6 + 6 mm
IV=66-70dB
dB
45dB
wielowarstwowe
szkło normalne
8 + 6 mm
V= >70dB
dB
50dB
okna skrzynkowe,
szkło normalne
6 + 4 mm

System rolet

Kolory rolet Planując zakup okien nie powinniście Państwo zapomnieć o roletach. Przez stosunkowo niedużą dodatkową inwestycję zwiększony zostaje nie tylko komfort mieszkania (ochrona przed światłem, ograniczenie widoczności z zewnątrz), ale również polepszone są właściwości izolacji cieplnej i tłumienia hałasu. Ponadto zainstalowanie rolet zewnętrznych w znacznym stopniu ogranicza niebezpieczeństwo włamania.
Stabilna skrzynka do rolet VEKA może być dostarczona w czterech wielkościach, posiada wiele zalet i nadaje się znakomicie do renowacji.
Stosując rolety zewnętrzne VEKA mieszkacie Państwo bezpiecznie. Rolety VEKA chronią przed włamaniem, zatrzymują zimno, uciążliwy hałas oraz rażące promienie słoneczne.