Strona główna O Firmie Produkty z PCV Produkty z ALU Referencje Certyfikaty Kontakt

      

Historia > >

  Zakład Produkcyjny > >

  Centrum wystawienniczo-handlowe > >

2006.10.19
Uruchomienie nowej strony internetowej.


Historia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Linda" powstało w 1983 r., zajmując się początkowo przetwórstwem tworzyw sztucznych. Od 1990 roku podstawowym kierunkiem działalności jest produkcja i sprzedaż okien , drzwi z PCV i aluminium. LINDA jest przedsiębiorstwem prywatnym i zatrudnia przeszło 200 osób na terenie całej Polski. W grudniu 2002 roku firma przekształciła się w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Właścicielem firmy był dr inż. Michał Leszczyński, który obecnie jest głównym udziałowcem Spółki. Od wielu lat siedziba Zarządu oraz Centrum wystawienniczo-handlowe mieści się w Łodzi przy ul. Zgierskiej 211, natomiast zakład produkcyjny jest oddalony od Łodzi o 75 km i usytuowany jest w Chrapczewie koło Turku. W chwili obecnej zatrudnia on 140 osób i jest jednym z najnowocześniejszych w kraju obiektów produkujących okna i drzwi z PCV i ALU.

W pierwszym okresie analizowano możliwość wyprodukowania wysokiej jakości profilu do produkcji okien, jednak działania te okazały się zbyt długotrwałe, dlatego też zaczęto poszukiwania dostawcy gotowych profili okiennych.
Stawiając na wysoka jakość oferowanych produktów, w poszukiwaniach brani byli pod uwagę jedynie czołowi producenci z Europy Zachodniej. Profile do początkowej produkcji dostarczały kolejno firmy: Marley i Rehau. Jednak od przeszło 14 lat LINDA związała się na stałe z przedsiębiorstwem, które przedstawiło najbardziej atrakcyjną technicznie i handlowo ofertę. Tym przedsiębiorstwem, z którym zawiązała się owocna, trwająca do dziś współpraca, jest VEKA Polska sp. z o.o.
System profili VEKA SOFTLINE umożliwia wykonywanie okien o różnorodnych kształtach i kolorach, począwszy od prostokątnych, łukowych i obrotowych. Szeroka oferta firmy VEKA umożliwia wykonywanie drzwi tarasowych, zewnętrznych, wewnętrznych, przesuwnych i harmonijkowych, projektowanie i montaż elewacji budynków oraz zakładanie i projektowanie ogrodów, w tym ogrodów zimowych. Dzięki bogatej gamie dodatków, system ten wyjątkowo nadaje się do okien w budynkach zabytkowych oraz w obiektach o dużej wysokości. Dzięki niemu można osiągnąć współczesną funkcjonalność i niezawodność, zachowując oryginalny, architektoniczny styl.

Zakład posiada nowoczesną linię do produkcji szyb zespolonych w różnych konfiguracjach - od zwykłych, niskoemisyjnych, po bezpieczne przeciwwłamaniowe i kuloodporne.
Uzupełnieniem szyb, a jednocześnie oddzielną dziedziną produkcji są witraże typu BEVELS, wytwarzane według nowej angielskiej technologii. Współpracująca z nami Pracownia Projektowa Doma Studio, a także Pracownia Projektów Domów Słoneczne Domy posiadają bogatą ofertę wzorów standardowych jak i możliwość tworzenia własnych kompozycji.

Okna, to nie tylko doskonałe profile, ale również system niezawodnych okuć, szyby zespolone, klamki, itp. Dążąc do zapewnienia wysokiej jakości wyrobów, LINDA kooperuje ze znanymi firmami zachodnimi takimi jak WINKHAUS, GU, DORMA, SIEGENIA - producent okuć.

Z uwagi na potrzebę przedstawienia inwestorom komplementarnej oferty, w ostatnich latach LINDA uruchomiła produkcję okien, drzwi, fasad i witryn z aluminium. Dla zrealizowania tej koncepcji, nawiązana została współpraca z firmą REYNEARS. Aluminium daje ogromną swobodę w kształtowaniu form architektonicznych, bez względu na to czy jest to obiekt użyteczności publicznej, czy budynek mieszkalny. Wielka różnorodność rozwiązań pozwala urzeczywistnić każdy pomysł projektanta, a w efekcie zadowoli inwestora. W celu poszerzenia asortymentu o profile tańsze podjęto współpracę z polskim producentem profili aluminiowych SPECTRAL - firmą INTERBELL, obecnie METAPLAST Bielsko S.A..

Trafnym posunięciem okazało się nawiązanie kontaktów z niemiecką firmą Hafele, produkującą samozamykacze, zawiasy i automatykę do drzwi - czyli nieodłączny element dzisiejszych rozwiązań konstrukcji aluminiowo-szklanych.

Na wszystkie swoje wyroby LINDA posiada niezbędne certyfikaty, aprobaty techniczne i atesty, wymagane przez polskie prawo budowlane.

W czasie działalności LINDA systematycznie rozwijała swoją sieć sprzedaży poprzez organizowanie biur handlowych, przedstawicielstw i współpracy z dealerami. Aktualnie na terenie Polski istnieje 35 punktów sprzedaży. LINDA posiada swoich przedstawicieli m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Koninie, Kutnie Kaliszu, Poznaniu, Płocku, Rzeszowie, Lublinie, Bydgoszczy, Bogorii, Sieradzu, Kole, Turku, Kotlinie. Firma współpracuje również z partnerami zza wschodniej granicy. Posiada przedstawicielstwa w Kalliningradzie, Baranowiczach, Lwowie . Efektem tej współpracy jest dostawa okien wykonanych z profili VEKA dla obiektów sanatoryjnych, budynków mieszkalnych, biur, dworców kolejowych w różnych miastach Rosji, Białorusi i Ukrainy. Okna LINDY zostały również zamontowane w budynkach mieszkalnych na terenie Niemiec Holandii i Słowenii.

Hasło przewodnie LINDY to: "Bywają okna tańsze, ale nie ma lepszych". Potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów są przyznane LINDZIE wyróżnienia i nagrody, z których najcenniejsze to: Złoty Kask Izby Przemysłowo Handlowej Budownictwa, Złota Kielnia, Znak Towarowy Wielkopolska Jakość, Złote Medale Targów Budowlanych itp.
LINDA to partner, który od wielu lat wychodzi naprzeciw specyficznym i nietypowym życzeniom klientów. To partner solidny i niezawodny.