Strona główna O Firmie Produkty z PCV Produkty z ALU Referencje Certyfikaty Kontakt

      

  Okna aluminiowe > >

  Drzwi aluminiowe > >

  Fasady aluminiowe > >

  Ogrody aluminiowe > >

  Rolety aluminiowe > >

2006.10.19
Uruchomienie nowej strony internetowej.


System Reynaers

Concept System® 59
Concept System® 68
Concept System® 77 - 1.0
Forma podstawowa
Wyraźny relief
Mniejszy relief
Profile trójkomorowe
Izolacja termiczna
Bezpieczeństwo
ISO 9001

Profile aluminiowe Concept System jest to zintegrowana grupa systemów okiennodrzwiowych. Na bazie identycznych półprofili udało się połączyć w jednym systemie różne grupy materiałów, dzięki czemu wiele elemnentów dodatkowych i akcesoria są jednolite. Dla cełej grupy systemu zmienia się jedynie głębokość konstrukcji trzykomorowych profili, dzięki czemu możemy dostosować parametry izolacyjności termicznej przy zachowaniu ekonomiki rozwiązań.
Concept System jest dostępny w wersjach o właściwościach antywłamaniowych i kuloodpornych, a także występuje wróżnych formach estetycznych.

Concept System® 59
Concept System 59 Izolowane termicznie profile trójkomorowe o optymalnej głębokości konstrukcyjnej.
Zastosowanie izolowanych termicznie profili trójkomorowych o optymalnej głębokości konstrukcyjnej ma wpływ na efektywność kosztów i dzięki temu, Concept System 59 może być powszechnie stosowany zarówno w budownictwie mieszkalnym jak i obiektach użytkowych. Ta seria jest standardowo dostępna w trzech różnych wariantach estetycznych (Funkcjonalnym, Softline i Renesansowym).
Ościeżnica zewnętrzna ma głębokość 50mm, a profil skrzydła 59mm.
Concept System® 68
Concept System 68 Stabilny, ekstremalnie wytrzymały, o wysokiej izolacyjności.
Concept System 68 jest systemem o wysokiej izolacyjności połączonej z wytrzymałością profili. Ma to odzwierciedlenie w szerokich możliwościach zastosowania i powoduje, że jest on idealnym produktem do produkcji obszernych gabarytowo okien i drzwi. Seria ta oferuje różne poziomy zabezpieczenia przed włamaniem i przestrzeleniem. Profil ościeżnicy ma głębokość 59mm, skrzydło 68mm.
Concept System® 77-1.0
Concept System 77-1.0 Najwyższa klasa izolacyjności.
Concept System 77 1.0 odpowiada nejwyższej klasie izolacyjności termicznej zgodnie z niemiecką normą DIN 4108. Ten system został zaprojektowany w związku ze specjalnymi wymaganiami dotyczącymi bardzo dobrej izolacyjności termicznej. Concept System 77 1.0 jest niezwykle wytrzymały i solidny ze względu na dużą głębokość konstrukcyjną profili. Ta seria jest również dostępna w kilku wariantach zapewniających różne poziomy zabezpieczenia przed włamaniem i przestrzeleniem. Ościeżnica ma głębokość 68mm, skrzydło 77mm.

Zróżnicowanie form, estetyka

Forma podstawowa
Forma podstawowa Profil w formie "funkcjonalnej" ma proste i płaskie powierzchnie. Jest to podstawowa forma profili aluminiowych. Styl "funkcjonalny" jest zgodny z obecnym trendem związanym z nadawaniem budynkom wyrazistego wyglądu stosując proste formy.
Reynaers w ramach Concept System oferuje zarówno serię nieizolowaną termicznie "Parallel", profile płaskie na zewnątrz i wewnątrz, jak i "ukryte skrzydło".

Wyraźny relief
Wyraźny relief Wyraźny relief, a co za tym idzie charakterystyczna linia podziałó, nadaje oknom i drzwiom dekoracyjnego wyglądu. Taki dekoracyjny wygląd może być osiągnięty przez zastosowanie profili w dwóch różnych stylach.
Inny trend, który wydaje się być coraz bardziej rozpowszechniony to stosowanie przeróżnych zaokrągleń. Delikatne zaokrąglenia stosowane w dynamicznym i aktywnym otoczeniu mogą być osiągnięte poprzez zastosowanie stylu "Softline".
Budynki tradycyjne, klasyczne wymagają zastosowania innych odpowiadających im formą okien i drzwi. Profile stylu "Renesans" z charakterystycznymi ćwierćwałkami nadają jeszcze bardziej eleganckiego wyglądu. W efekcie, okna i drzwi w stylu "Renesans" doskonale nadają się do tradycyjnego otoczenia, a także są doskonałym rozwiązaniem przy renowacji istniejących bydynków.

Mniejszy relief
Mniejszy relief Minimalizacja jest nadal aktualna. Zapewnienie wąskich linii, płaskich form, wyeliminowanie reliefu. Do takiej filozofii doskonale pasuje Concept System - styl "ukryte skrzydło".
Profile trójkomorowe, wytrzymałość.
Profile Concept System® są skonstruowane z trzech komór, co powoduje, że są one bardzo stabilne i wytrzymałe
Trzy komory trzy komory
Łączniki Legenda:
a. Komora wewnętrznego półprofilu zamkniętego
b. Komora zewnętrznego półprofilu zamkniętego
Narożny element zagniatany (d) i łączniki połączeń T (e) są
umieszczone w tych dwóch ww komorach
c. Komora izolacyjna jest utworzona przez izolacyjne pasy
poliamidowe
W komorze tej umieszczany jest element narożny wykonany z
PCW (f) gwarantujący szczelność złącza.
Łącznik Podwojenie elementów w narożach zapewnia optymalną stabilność narożnika ościeżnicy, a w szczególności narożnika skrzydła. Dodatkowe kanały znajdujące się w elementach narożnikowych zapewniają optymalne doprowadzenie kleju do miejsc newralgicznych.
Dodatkowy stabilizator (g) zapewnia dokładne dopasowanie złącza i prowadzi do perfekcyjnego, płaskiego połączenia.
Zastosowanie podwójnych łączników teowych lub alternatywnie podwójnego skręcania poprzez zewnętrzną i wewnętrzną komorę, prowadzącą do optymalnego, długotrwałego połączenia poprzeczek z ramą i eliminują możliwość rotacji poziomych poprzeczek pod obciążeniem szkła.

Najwyższa izolacja termiczna, optymalna izolacja

Klasyfikacja materiałowa
Niemiecka norma DIN 4108T4 określa
klasyfikację materiałową konstrukcji
aluminiowych zgodnie ze współczynnikiem
przenikania ciepła przez profile lub
zestawienia profili.
Serie CS 59, 68, 77 i CS 77 1.0 zostały
zaklasyfikowane do grup: 2.2, 2.1 i 1.0
Dzięki zastosowaniu poliuretanu pomiędzy
paskami poliamidowymi, użyciu specjalnej
uszczelki centralnej i uszczelek
przyszybowych, seria CS 77 z łatwością
osiąga wartości niezbędne dla grupy 1.0
W Concept System poszczególne serie
mogą być zgodne, z klasą stosowanych
zestawów szklanych ze względu na wartość
współczynnika kr.
Grupa
materiałowa
Współczynnik
przenikania
ciepła kr [W/m2K]
Seria
Concept System®
1.0
kr<2,0
CS 77 1.0
2.1
2,0 CS 68
CS 77
2.2
2,8 CS 59
2.3
3,5
3
4,5

Własności termiczne
Rozkład ciepła Własności termiczne profili aluminiowych zależą, między innymi od odległości pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią profilu, a tym samaym od szerokości izolatora termicznego.
Dzięki izolacyjnym paskom poliamidowym, Concept System® uzyskuje najkorzystniejszy, możliwy w danej grupie materiałowej, rozkład temperatur.
Izolacja termiczna
Izolacja termiczna Uszczelka centralna posiada komory, które dodatkowo wpływają na izolację termiczną pomiędzy warunkami wewnątrz i na zewnątrz konstrukcji. Co więcej, uszczelka centralna styka się ze specjalną ścianką izolatora poliamidowego zapobiegając wystawianiu wewnętrznej części półprofilu na działanie zewnętrznego zimnego powietrza.
Bezpieczeństwo

Jakość Concept System®
Bezpieczeństwo W większości krajów europejskich, obowiązującym standardem zapewniającym ochronę przed włamaniem lub przestrzeleniem i umożliwiającym stosowanie w tym celu odpowiednich zestawów szklanych, jest wysokość zewnętrznej ścianki profilu 25mm. Taka wysokość ścianki profilu (nie licząc uszczelki przyszybowej) jest wymagana aby uniemożliwić zdemontowanie  szkła od strony zewnętrznej. Profile Concept System są zgodne z tym standardem dzięki czemu przy ich zastosowaniu mogą być wytwarzane konstrukcje antywłamaniowe i kuloodporne.

Listwy przyszybowe o profilu zamkniętym wysokości 25mm nie dają się usunąć od strony zewnętrznej, co stanowi dodatkowy element zabezpieczenia przed włamaniem.
Legenda:
d: głębokość konstrukcyjna profilu
b: wysokość profilu
G: wysokość wrębu
B: szerokość szklenia  z uszczelkami
H: wysokość listwy przyszybowej
Ochrona przed włamaniem
W zależności od wymagań, możliwe są różne poziomy zabezpieczenia.
Okna antywłamaniowe do domów prywatnych.
Jest kombinacją zastosowania akcesoriów o charakterze przeciw włamaniowym, zamkniętych listew przyszybowych, wysokości ścianki profilu 25mm i zastosowania szkła  antywłamaniowego. Konstrukcja takiego okna jest zgodna z europejskim standardem dotyczącym zabezpieczenia przed włamaniem  prENV 1630.
Bezpieczeństwo
Okna i drzwi antywłamaniowe dla obiektów  użyteczności publicznej.
Dla okien osiągnięta została klasa EF1 zabezpieczenia przed włamaniem zgodnie z niemiecką normą DIN 18054, dla drzwi klasa ET1 zgodnie z normą DIN 18103.

Okna i drzwi antywłamaniowe o podniesionych parametrach.
Dla okien osiągnięta została klasa EF2 zabezpieczenia przed włamaniem zgodnie z niemiecką normą DIN 18054, dla drzwi klasa ET2 zgodnie z normą DIN 18103.
Bezpieczeństwo
Zabezpieczenie przed przestrzeleniem
Poprzez zastosowanie specjalnego szkła i dodatkowych elementów można wykonać konstrukcje kuloodporne. W zależności od zastosowania specjalnych profili nakładkowych  i szyb o odpowiednich parametrach, może być osiągnięta klasa 3, 5a lub 6 zgodnie z belgijską normą STS 38/NBN S 23-002, co odpowiada uderzeniu pociskiem kalibru 7,65mm np. z karabinu kałaszkikow.

ISO 9001

Jakość wszystkich oferowanych przez Reynaers  systemów aluminiowych została potwierdzona przyznaniem certyfikatu ISO 9001. Z tego powodu Reynaers jest regularnie poddawany audytom  prowadzonym przez wyspecjalizowaną jednostkę certyfikującą. Spełnienie wymagań stawianych przez ISO 9001 jest związane z osiągnięciem wysokiej jakości produktów.